Każdy chórzysta olsztyńskiego zespołu Collegium Baccalarum powie, że jego życie z chórem to fantastyczna muzyczna podróż. I dotyczy to zarówno osób, które śpiewają od początku, czyli 34 lata, jak i tych, które dołączyły kilka lat temu. Śpiewanie, próby, koncerty, bycie razem – wszystko jest muzyczną podróżą.

Spotkanie z dyrygentką Agatą Wilińską jest także artystycznym przeżyciem – jej osobowość, profesjonalizm, wrażliwa dusza – wpływa na relacje w chórze. Nic dziwnego, że ponad 30 chórzystów Collegium Baccalarum w czasach pandemii tęskni do prób i występów z publicznością.

Dziś zapraszamy w fotograficzną podróż  z chórem po Europie.  A wkrótce  zaprosimy Was na nasz kolejny koncert w Olsztynie. Wystawę fotograficzną można oglądać w olsztyńskim Starym Ratuszu do 21 lipca 2021 r.

Olsztyński chór Collegium Baccalarum istnieje od 1987 roku, śpiewają w nim m.in. nauczyciele, prawnicy, lekarze, urzędnicy. Dyrygentem (od 1996 roku) jest Agata Wilińska. Prezesem Monika Czerepowicka, a honorowym prezesem Wiesław Kubczak.

Sławomir  Ostrowski – dziennikarz multimedialny z Olsztyna, przez lata pracował jako dziennikarz prasowy i radiowy, który fotografuje od zawsze. Laureat wielu prestiżowych nagród dziennikarskich, w 2017 r. nominowany do Grand Press Photo, ostatnio nominowany do polsko-niemieckiej nagrody dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego.

Sławomir Ostrowski fotografuje olsztyński chór Collegium Baccalarum od 2013 roku. Dokumentował koncerty zespołu we Francji, Włoszech, Rumunii, Czarnogórze, Niemczech, Czechach i oczywiście na Warmii i Mazurach.

Amerykański reżyser Tim Burton powiedział kiedyś: „Gdy ludzie śpiewają, odkrywają swoje dusze” – właśnie tego szuka autor wystawy „Muzyczne podróże” w koncertach Collegium Baccalarum.