Ale jak dojechać do Tomaszkowa…

1101

Drogowcy zapowiadają, że jeszcze w tym roku gotowa będzie obwodnica Olsztyna, która przebiegać ma od węzła w Kudypach, poprzez Tomaszkowo do Wójtowa. Planowane zakończenie robót przewidywano na koniec października 2018 r. ale już teraz wiadomo, że termin jest zagrożony.

Dwa miesiące w tą czy w tamtą nie robi różnicy, nas bardziej niepokoi połączenie Olsztyna z Tomaszkowem. Planiści dróg krajowych chyba nie mogli się dogadać z planistami dróg miejsko-powiatowych, gdyż na tym odcinku w najbliższym czasie inwestycji nie będzie. A miejsce jest szczególne, bo wylotowe z miasta i nie trzeba być ekspertem, żeby przewidzieć, że na wyjeździe w kierunku Warszawy będą z czasem tworzyły się korki.

Połączenie Olsztyna z węzłem w Tomaszkowie jest tak samo ważne jak wylot do Wójtowa, na który akurat pieniądze się znalazły. Trzeba już teraz szukać środków finansowych na połączenie z Tomaszkowem, bo wskutek kilkumetrowego przewężenia może się okazać, że Olsztyn dalej będzie odcięty od świata…

Dzięki sprzyjającej pogodzie prace przy węźle w Tomaszkowie trwają nieprzerwanie co drogowcy pokazują nam na filmie nakręconym z drona.