Google maps i funkcja umożliwiająca wirtualne spacery po wybranych miejscowościach dostarcza wiele ciekawych informacji. Zapraszamy na spacer po wsi Bobrówka, położonej pomiędzy Białymstokiem, a Augustowem. W filmie Kler Wojtka Smarzowskiego jest drobny wątek nt. rezydencji biskupa, dla kamuflażu, położonej na Mazurach. Prawdopodobnie chodzi właśnie o pałac w Bobrówce…

We wsi Bobrówka urodził się Sławoj Leszek Głódź, w latach 1991–2004 Biskup Polowy Wojska Polskiego, a obecnie (od 2008r.) arcybiskup metropolita gdański.

Arcybiskup Głódź w rodzinnej miejscowości zakupił przed laty kilkadziesiąt hektarów gruntu i wystawił okazały pałac, który można obejrzeć wykorzystując wirtualny spacer. Pałac jest obecnie letnią rezydencją arcybiskupa, a w przyszłości ma być miejscem gdzie duchowny będzie spędzał emeryturę. Niedaleko od pałacu brat arcybiskupa ma sklep spożywczy.

Nam jednak bardziej podoba się skromny, czerwony domek naprzeciwko pałacu…

 

NAPISZ ODPOWIEDŹ - wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji.

Wprowadź swój komentarz
Proszę podać swoje imię