Adam Michnik
Adam Michnik

Adam Michnik jeździ po kraju i spotyka się z czytelnikami Gazety Wyborczej. W Olsztynie zapowiedział, że wkrótce pojawi się w Ełku, bo musi odpokutować słowa jakie wypowiedział o Komorowskim podczas kampanii prezydenckiej (chodzi o sformułowanie, że prędzej na pasach ktoś przejedzie ciężarną zakonnice, niż Komorowski przegra).

W sali hotelu Omega, w której zgromadziło się ok. 300 osób Michnik mówił m.in. o:

Media

Wacek Radziwinowicz, mój kolega redakcyjny, a Wasz ziomek wróciwszy z Moskwy powiedział po obejrzeniu polskiej telewizji publicznej: taka sama jak ruska z tą różnicą, że wszyscy mówią po polsku.
Media publiczne w Polsce zostały przejęte w sposób bolszewicki.

Putynizacja Polski

Na miejscu Putina to bym się martwił, żeby Macierewicz się nie przeziębił. On robi dla nich świetną robotę. To co widzimy nazywam putinizacją Polski. Nawet w polityce zagranicznej. Rozwalając Unię Europejską, godząc w jej system wartości i zasady, Kaczyński daje podarunek Putinowi. Próbuje się nas zastraszyć mówiąc, że kto krytykuje PiS, ten działa przeciwko Polsce. A ja uważam odwrotnie – kto chwali PiS, ten działa przeciwko Polsce.

Religia smoleńska

Mamy do czynienia z ofensywą ordynarnego kłamstwa, oszustwa związanego z religią smoleńską. Gołym okiem widać, że teza, że to Tusk wspólnie z Putinem zabił prezydenta, to idiotyzm, którego nie da się obronić.

O Wałęsie

PiS uważa, że historię można pisać od nowa, a my wszyscy mamy mózgi z plasteliny. Kiedyś komuniści chcieli napisać historię bez Piłsudskiego, teraz oni bez Wałęsy. Ten pomysł, żeby pominąć lidera wielkiego wolnościowego ruchu, od którego zaczął się ostateczny upadek sowieckiego komunizmu, to jest kompletny kretynizm. Tylko bolszewicy tak robili, gdy pisali, że Trocki był agentem gestapo i to od urodzenia. To tak jakby zmienić historię i mówić, że największym autorytetem w polskim kościele jest nie Jan Paweł II, a Tadeusz Rydzyk.

Co po PiS

Nie można pozwolić, żeby zamiast Trybunału Konstytucyjnego istniał jakiś twór, który tak się nazywa, ale nim nie jest. Na pewno będą potrzebne ustawy porządkujące, przywracające normalność, a jednocześnie takie, które będą miały wbudowany mechanizm blokujący podobne zagrożenia w przyszłości.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz