Co Wy wyrabiacie???? Czy nie widzicie tego co się dzieje? Ludzie w obawie przed śmiertelną chorobą już prawie miesiąc żyją w izolacji. Codziennie rośnie liczba zakażonych i umierających.

Lekarze, którym jeszcze nie tak dawno kazaliście wyjeżdżać z kraju, ratownicy, pielęgniarki prowadzą dramatyczną walkę o nasze życie. Nie mają testów, ubrań ochronnych, masek. Nie daliście im nawet zapłaty za nadgodziny. Nikt nie zorganizował im kwater, aby nie zarażali rodzin. I mimo tego ciągle walczą wierni przysiędze Hipokratesa.

A Wy czym się zajmujecie? Wprowadzacie obostrzenia, które jedne są słuszne, a drugie durne (zakaz wejścia do lasu lub chodzenia blisko z żoną). I resztę czasu poświęcacie na gierki, które mają Wam zapewnić druga kadencję Andrzej Dudy nawet kosztem życia i zdrowia członków komisji, listonoszy i obywateli.

Za chwilę miliony rodzin zostaną bez pracy, bez pieniędzy, bez ubezpieczenia zdrowotnego. A wy kupujecie w tym czasie luksusowe samochody dla prezesa NBP

Proponujecie jakieś wygibasy w postacie zmiany Konstytucji, gdy tymczasem wybory można odwołać jedynie wprowadzając stan klęski żywiołowej. Wy przysięgaliście na Konstytucję, która nakazuje w takiej sytuacji wprowadzić ten stan nadzwyczajny. Dlaczego Wy zawsze musicie tę Konstytucję łamać? Za chwilę miliony rodzin zostaną bez pracy, bez pieniędzy, bez ubezpieczenia zdrowotnego. A wy kupujecie w tym czasie luksusowe samochody dla prezesa NBP. Wasza tarcza antykryzysowa budzi wśród przedsiębiorców pusty śmiech. Nie ma w niej nic, co by powstrzymało pracodawców przed masowymi zwolnieniami.

Cały świat chroni swoją gospodarkę, a wy na ten cel nawet pieniędzy z UE, które dostaliśmy dzięki budżetowi wywalczonemu przez Tuska i Sikorskiego, nie umiecie przekazać na pomoc gospodarce. Pewnie chcecie je skierować do firm Waszych pociotków, krewnych, kolegów lub znajomych jak było w sprawie maseczek lub testów.

To co robicie narażając życie ludzie i wykańczając naszą gospodarkę jest zbrodnią. Nie boicie się Boga, to bójcie się chociaż ludzi. Bo przepowiadam Wam, że zostaniecie za to rozliczeni. Za każdą ukradzioną, zmarnotrawioną złotówkę naród Was rozliczy. I nie pomoże żadne ułaskawienie przez Andrzeja Dudę, bo on już żadnych wyborów nie wygra. I wy już żadnych wyborów nie wygracie.

Opamiętajcie się, aby chociaż na koniec waszych rządów można było powiedzieć przynajmniej o niektórych z Was, że potrafili się zreflektować.

Roman Giertych