Spotkanie z marszałkiem senatu Tomaszem Grodzkim – prowadzenie poseł Sławomir Nitras

 

 

 

Rafał Trzaskowski i Gergely Karácsony –
o zjednoczeniu opozycji jako metodzie na zwycięstwo w starciu z autorytarną władzą

Rafał Trzaskowski i burmistrz Budapesztu Gergely Karácsony rozmawiali o zjednoczeniu opozycji jako metodzie na zwycięstwo w starciu z autorytarną władzą. Burmistrz Budapesztu jest liderem zjednoczonej opozycji, która chce stawić czoło Fideszowi premiera Viktora Orbana.

To jedna z najciekawszych z dotychczasowych debat na olsztyńskim Campusie. Rafał Trzaskowski wreszcie sporo powiedział nt. strategii opozycji w walce z PiS.

Testem na dojrzałość będzie według Trzaskowskiego to, czy w obliczu szansy odsunięcia złej skorumpowanej władzy liderzy opozycji się nie wyłamią i czy nie zwycięży egoizm poszczególnych partii i ich liderów.

– Nie zamierzam “kąsać” Szymona Hołowni i Lewicy. Jeśli będziemy się koncentrować na tym, czy Szymon Hołownia, czy my będziemy mieli procent więcej, to nie wygramy wyborów – stwierdził Trzaskowski.

Według prezydenta Warszawy testem na dojrzałość polityczną będzie wspólny koalicyjny program wyborczy, do którego tworzenia należy usiąść po ogłoszeniu daty wyborów. -Zdziwili byście się, w ilu rzeczach się zgadzamy. Wśród “wspólnych tematów” jest kwestia katastrofy klimatycznej, rozdział Kościoła od państwa, edukacja, zdrowie psychiczne czy polityka zagraniczna.

Trzaskowski skrytykował kosztowne projekty inwestycyjne PiS w rodzaju Centralnego Portu Lotniczego lub przekopu Mierzei Wiślanej. – Gdyby pieniądze na te projekty wydać na “inwestycje za rogiem”, to korzyści społeczne byłyby wielokrotnie wyższe.

Zdaniem Trzaskowskigo Kaczyński jest zapatrzony w Viktora Orbana i traktuje go jako bohatera. Dlatego też grozi nam upodabnianie Polski do Węgier, a co za tym idzie, wzrost korupcji i partyjniactwa w sferze biznesu

 

 

Jak bronić wartości europejskich?