Fot. Kaliningrad.ru
Fot. Kaliningrad.ru

22 lipca otwarto pod Kaliningradem nowe lotnisko Chrabrowo. Na razie tylko halę przylotów, hala odlotów gotowa będzie w marcu 2018r. W dniu otwarcia wylądowały w Chrabrowie cztery samoloty. Jeden z Petersburga i trzy z Moskwy.

Kaliningrad będzie w przyszłym roku gościł najlepszych piłkarzy świata. Na miejscowym stadionie odbędą się rozgrywki grupowe Pucharu Świata. Miasto potrzebuje więc łączności z odległymi rejonami Rosji i połączeń międzynarodowych.

Jeszcze nigdy mecze piłkarskich mistrzostw świata w piłce nożnej nie były rozgrywane tak blisko naszego regionu. Cztery spotkania MŚ w 2018 roku odbędą się na Arena Baltik w Kaliningradzie.

Mistrzostwa świata 2018 rozegrane zostaną w Rosji  pomiędzy 14 czerwca i 15 lipca, a rywalizacja piłkarzy będzie się toczyła na 12 stadionach. Mecze w Kaliningradzie zostaną rozegrane 16, 22, 25 i 28 czerwca – będą to mecze odpowiednio grupy D, E, B i G.

Będzie to pierwszy turniej mistrzostw świata organizowany w Europie Wschodniej oraz pierwszy na dwóch kontynentach: w Europie i w Azji.

Przy okazji otwarcia lotniska Chrabrowo podpowiadamy naszym przewoźnikom, aby uruchomili nowe połączenie Szymany-Kaliningrad. Z pewnością znajdą się w obu miastach mieszkańcy, którzy zechcą wyskoczyć na kawę do sąsiada…

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz