Jedna kartka może zmienić wszystko

1618

Ten film nam się szczególnie podobał podczas V WAMA Film Festivalu ze względu na zaskakującą puentę. Film zrealizowała grupa uczestników międzynarodowej wymiany młodzieży w ramach Programu Unii Europejskiej ERASMUS+. Młodzi ludzie z Polski, Litwy, Francji i Ukrainy samodzielnie przygotowali spot zachęcający do czynnego uczestnictwa w wyborach.

Powstała w ramach warsztatów zaskakująca reklama społeczna oddaje stanowisko młodego pokolenia, dotyczące funkcjonowania demokracji, problemu niskiej frekwencji na wyborach i lekceważenia wagi czynnego w nich udziału. Spot stworzony w międzynarodowym, różnorodnym gronie przemawia uniwersalnym językiem, trafiającym do szerokiego grona odbiorców.

Tysiące drzew znika z powierzchni Ziemi, aby zaspokoić nasze codzienne potrzeby: notatniki, gazety, opakowania… każdego dnia, nawet o tym nie myśląc, lekkomyślnie zużywamy papier. Jednak nadchodzi czas, gdy nad jedną, niepozorną kartką papieru należy zatrzymać się na chwilę i dobrze zastanowić. Jest jeden, być może najważniejszy, sposób jej wykorzystania.

Karta do głosowania. Tej jednej kartki nie można zmarnować. Ta jedna kartka może zmienić wszystko.