Rusza powtórka z naboru grantów na kapitał obrotowy. Wnioski będzie można składać od jutra do 10 listopada br.  Tym razem nie będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Przypomnijmy. Poprzedni konkurs został unieważniony po tym jak serwery z generatorem i stronami WMARR odmówiły działania. Przez generator udało się przebić nielicznym. Pozostali nie mieli szans na złożenie wniosku. Pisaliśmy o tym w artykule pod wymownym tytułem: Cyberwałek na sto procent.

zaproponowane rozwiązania dają wszystkim równe szanse udziału w konkursie i promują najbardziej poszkodowanych, a nie najcwańszych…

Dobrze, że Agencja zdecydowała o ponownym naborze i to na zasadach jakie sugerowaliśmy w artykule. Poprzedni wyścig mierzony z dokładnością do milionowej części sekundy był z założenia głupi. Teraz wnioski będzie można składać na spokojnie, a decydować ma punktacja wyliczana na podstawie procentowego spadku obrotów. O grant mogą ubiegać się lokalne podmioty gospodarcze (do 49 zatrudnionych), które w ciągu trzech kolejnych miesięcy pandemii zmniejszyły obroty o przynajmniej 30 proc. Pełen regulamin dostępny jest pod tym linkiem.

Ustalmy jedno: w sytuacji, gdy pieniędzy jest mało (około 40 mln zł), nie ma doskonałych sposobów na sprawiedliwy podział środków. Przyjęte rozwiązania mają swoje wady, które prawdopodobnie wynikną dopiero po zakończeniu konkursu. Ale prawa jest też taka, że zaproponowane rozwiązania dają wszystkim równe szanse udziału w konkursie i promują najbardziej poszkodowanych, a nie najcwańszych… Bar