Tegoroczne Osobowości. Fot. Newsbar.pl
Tegoroczne Osobowości. Fot. Newsbar.pl

Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu przyznał doroczne tytuły Osobowości Roku Warmii i Mazur. Tytułami Osobowość Roku Warmii i Mazur wyróżnieni zostali:

Krzysztof „Dżawor” Jaworski, olsztyński muzyk i kompozytor – za  osiągnięcia w twórczości artystycznej oraz promocję naszego regionu poprzez skomponowanie utworu „Mazurski Cud”, który stał się swoistym hymnem województwa.

Małgorzata Świech-Twarowska, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie – za osiągnięcia w nauczaniu młodzieży, przyszłych specjalistów w dziedzinie szeroko rozumianej gastronomii.

dr hab. n. med. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek z Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie i UWM – za profilaktykę chorób przenoszonych drogą płciową.

Grzegorz Smoliński, dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Olsztynie – za pozyskiwanie inwestorów z kraju i z zagranicy

Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego – za skuteczność w pozyskiwaniu funduszy europejskich

Tytuł Honorowy Osobowość Roku 2018 Warmii i Mazur przyznano pośmiertnie Waldemarowi Klockowi, zmarłemu w lutym br. prezesowi Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu.