Unia Europejska-Trzeba coś robić, bo inaczej może dojść do tego co stało się w Wielkiej Brytanii, większość wyspiarzy pod wpływem niewielkiej grupy polityków opowiedziała się przeciwko Unii Europejskiej – mów Karol Schubert, student III roku prawa europejskiego na UAM w Poznaniu, który jeździ po kraju i prowadzi indywidualne happeningi prounijne. Dzisiaj był w Olsztynie wcześniej odwiedził Toruń, Bydgoszcz, Łódź, Wrocław Gdańsk, Szczecin. Wybiera się jeszcze do Lublina, Krakowa, Katowic, Warszawy.

Schubert stawia w centrum miasta tablicę z pytaniem: czy czujesz się Europejczykiem? Głosowanie polega na dodaniu magnesika pod właściwą pozycją. Na ogół 80 proc. ludzi jest za Unią Europejską – mówi Schubert. – W Gdańsku odnotowałem najwyższy wynik, bo ponad 90 proc. głosów “za”, w Olsztynie 4 proc. mniej. Warto odnotować, że w sondach ulicznych najmniejszy odsetek osób będących przeciwko Unii odnotowano w Olsztynie.

W przyszłym roku w krajach Unii Europejskiej odbędzie się spis powszechny. Po raz pierwszy będzie można podać oprócz narodowości polskiej także europejską. -Podczas moich happeningów pytam przechodniów czy czują się Europejczykami. Jeśli tak, zachęcam podczas spisu do wypełnienia właściwej rubryki – dodaje Karol Schubert. Bar

Poniżej infografika z wynikami przygotowana przez Karola Schuberta

Europejczyk