Skończyły się wakacje, więc na dobre rozpocznie się kampania wyborcza. Czesław Jerzy Małkowski otworzył właśnie w centrum Olsztyna (ul. Mrongowiusza 7) swoje biuro wyborcze. Witrynę opatrzył własnym zdjęciem, hasłami wyborczymi i podpisem. Biuro ma być miejscem spotkań kandydata na prezydenta z wyborcami.

O urząd prezydenta ubiegać się będzie prawdopodobnie ponad sześciu kandydatów. Niektóre komitety zleciły przeprowadzenie pierwszych badań ankietowych wśród mieszkańców Olsztyna. Ankietowanych pytano na kogo będą głosować w pierwszej turze.

Nie mamy dostępu do pełnych wyników badań, ale z przecieków wynika, że do drugiej tury wyborów na prezydenta Olsztyna mieliby przejść Piotr Grzymowicz i Beata Bublewicz. Tej ostatniej po piętach depcze Czesław Małkowski.

Dzisiaj prezydent Grzymowicz uroczyście otworzył olsztyńskie planty, mieszkańców częstował tortem. Na otwarcie przyszła Beata Bublewicz, konkurentka Grzymowicza w najbliższych wyborach. Ciepło przywitała się z żoną prezydenta, rozmawiała z radnymi startującymi z komitetu Grzymowicza.