Wrocław
Wrocław

Wpadliśmy na chwilę do Wrocławia, do tamtejszego Muzeum Narodowego. Media obwieściły bowiem, że muzeum zamierza zaprosić Roberta de Niro, aby obejrzał obraz z XVII w. na którym namalowano mężczyznę łudząco podobnego do współczesnego aktora.

Nasz reporter odszukał obraz i go sfotografował. Rzeczywiście na obrazie jest “sobowtór” de Niro ubrany w szaty sprzed kilkuset lat. Sportretowany mężczyzna wygląda zupełnie jak de Niro sprzed jakichś 20 lat.

Podobieństwo jest zdumiewające. Nos, charakterystyczny błysk w oku i brodawka na prawym policzku. Portret Johanna Vogta (właściciela ziemskiego i zarządcy majątku w Rościsławicach pod Wołowem), pędzla Bartłomieja Strobla (od 1637 r. malował w Elblągu, a od roku 1639, w Toruniu), został namalowany w 1628 roku.

Czy Vogt mógł być przodkiem De Niro? – Mając na uwadze, czym jest dzisiejsza Ameryka i to, że prawie wszyscy tam skądś przybyli to wcale nie jest wykluczone, że identyczne DNA tkwi w ciele aktora i naszego Vogtana – powiedział mediom Piotr Oszczanowski, dyrektor wrocławskiego muzeum.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz