6 C
Olsztyn
17 kwietnia 2024
reklama

Festiwal Teatralny w Lesie Edycja Dzika
F

Nie tylko teatr może być świątynią sztuki, ale także zwykła stodoła zlokalizowana w leśnej głuszy. W Solnikach, niewielkiej wiosce położonej koło Zabłudowa na Podlasiu, trwa właśnie pierwszy Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Lesie Edycja Dzika. Pomysłodawcą i szefem festiwalu jest absolwent Akademii Teatralnej w Białymstoku Paweł Chomczyk. Do leśnej stodoły zjechały teatry z Polski, Niemiec, Izraela.

Nasz reporter wziął udział w spektaklu (zdjęcia poniżej) pt. “3 akty. Cicha pieśń uporu”, o którym niemiecka prasa pisała m.in.:

„Ulotne obrazy, jak hologramowe malowidła sceniczne, pozostają w oczach i mentalności widza… w taki sposób, że w finale widzisz już „nic“. „3 akty“ pokazują z piorunującą siłą, co teatr materialny i lalkowy jest w stanie prezentować na scenie. Trzeba to zobaczyć! Aktorka Antje Töpfer stawia kamień milowy, także ze względu na lekkość warsztatową z jaką prowadzi spektakl.”

“3 akty. Cicha pieśń uporu” to trzy porzucone „materiały“ z wcześniejszych spektakli, które nie dają aktorce (Antje Töpfer) spokoju i powracają na scenę. Stefanie Oberhoff wyreżyserowała, z materii mitologicznej, biograficznej i fikcyjnej, teatralny wieczór poświęcony tematom zawziętych materiałów, uporu idei i potrzeby transformacji. Estetyczna stanowczość, delikatna interakcja, zmysłowość i formalna koncentracja, którą Antje Töpfer wraz z muzykiem Christophem Hamannem wprowadzają na scenę, dotyka, aktywuje i pozostanie na długi czas w pamięci…

Scenografia / Aktorstwo: Antje Töpfer
Reżyseria: Stefanie Oberhoff
Muzyka / Kompozycja: Christoph mäcki Hamann
Produkcja / Światło: Florian Feisel

 

*

Ostatnie wpisy