Państwowe Liceum Plastyczne w Olsztynie wzbogaciło się o nowy salon wystawowy. Salon o powierzchni 300 m kw. powstał u zbiegu ulic Lanca i Partyzantów. Obiekt kosztował ok. 3,2 mln zł.

–Otwieramy się na mieszkańców i turystów odwiedzających Olsztyn. Można wejść do środka, albo zajrzeć przez ogromne przeszklenia – mówi dyrektor szkoły Aleksander Kuberski.

W sierpniu wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 12-14. Po rozpoczęciu roku szkolnego godziny otwarcia salonu zostaną wydłużone.

W nowym salonie można oglądać prace znanych absolwentów Liceum.  Zaprezentowano prace Piotra Nowaka (rzeźbiarza, autora instalacji wideo, projektanta), Mateusza Kozierackiego (kuratora wystaw i działań parateatralnych i performatywnym), Damiana Kotwickiego (architekta), Tomasza Radziewicza (artysty wszechstronnego, m.in. autora pomników i rzeźb abstrakcyjnych), Anny Drońskiej (malarki, autorki prac plastycznych), Adama Cieślaka (rzeźbiarza i rysownika), Bartosza Świąteckiego (malarza i autora instalacji wideo), Grzegorz Gwiazdy (rzeźbiarza), Tomasza Poznysza (malarza) i Adama Smoczyńskiego (artysty multimedialnego).