Olsztyńscy twórcy wyróżnieni

714

 


 

Olsztyńscy twórcy uzyskali prestiżowe wyróżnienie za realizację słuchowiska “Cebula” Łukasza Staniszewskiego w konkursie organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Konkurs miał wyłonić najlepsze projekty i działania teatralne zrealizowane online w czasie pandemii COVID-19.

O nagrody w czterech kategoriach ubiegało się 270 zgłoszonych projektów: 98 w kategorii najlepszy spektakl premierowy (przedstawienia przygotowane i zrealizowane specjalnie z myślą o ich prezentacji w internecie), 43 w kategorii najlepsze słuchowisko (powstałe poza rozgłośnią radiową), 107 w kategorii najlepszy inny projekt teatralny (przedsięwzięcia o artystycznym lub edukacyjnym charakterze) oraz 22 w kategorii najlepsze wydarzenie teatralne przeniesione do internetu.

 

Zgłoszone projekty oceniało pięcioosobowe jury w składzie: Dominik Gac (teatrolog i krytyk teatralny), Mateusz Grzesiński (producent i dziennikarz telewizyjny, animator kultury), Waldemar Kuligowski (profesor zwyczajny w Instytucie Antropologii i Etnologii UAM w Poznaniu; kierownik Zakładu Antropologii Kulturowej), Grażyna Lutosławska (dziennikarka Radia Lublin, pisarka, wykładowczyni UMCS w Lublinie, autorka i reżyserka słuchowisk), Olga Sobkowicz (kierowniczka Działu Organizacji Instytutu Teatralnego, koordynatorka Konkursu). O nagrody rywalizowali twórcy przedsięwzięć teatralnych zrealizowanych w sieci od 12 marca 2020, czyli od dnia pierwszego zawieszenia działalności instytucji kultury, do 31 marca 2021.