Kaliningradzki stadion w budowie (mapy Google)
Kaliningradzki stadion w budowie (mapy Google)

Po dzisiejszym losowaniu grup w piłkarskich mistrzostwach świata wiemy z kim zagrają Polacy i jakie mecze będą rozgrywane za miedzą, czyli w Kaliningradzie.

Polacy będą grali w grupie H z Senegalem, Kolumbią i  Japonią. Niestety wszystkie mecze będą rozgrywać poza Kaliningradem (w Moskwie, Kazaniu i Wołgogradzie).

W Kaliningradzie zostaną rozegrane cztery mecze. Nigdy wcześniej nie grano w piłkarskich  mistrzostwach świata tak blisko Olsztyna. Gdyby obowiązywał mały ruch graniczny można byłoby z Olsztyna szybko podskoczyć do Kaliningradu i poczuć atmosferę mistrzostw świata. Niestety, PiS w 2016 r. zawiesiło mały ruch graniczny i teraz trzeba pokonać mega biurokrację żeby dotrzeć do miasta, w którym trwają rozgrywki piłkarskie. PiS tłumaczy likwidację małego ruchu granicznego kwestią bezpieczeństwa, co jest oczywiście nadużyciem, bo w czasach gdy tenże ruch obowiązywał przestępczość graniczna wcale nie wzrosła. Wzrosły natomiast obroty firm przygranicznych, które zarabiały na wizytach Rosjan. Do mistrzostw pozostało pół roku. Rząd ma jeszcze czas na jednostronne przywrócenie małego ruchu granicznego. Kibice i przedsiębiorcy czekają…

Z pewnością najciekawszy pojedynek zostanie rozegrany 28 czerwca o godz. 16.  Tego dnia na boisko nowego stadionu na Wyspie Październikowej wybiegną drużyny Anglii i Belgii.

Oto kalendarz rozgrywek w Kaliningradzie

Sobota, 16 czerwca 2018

Grupa D 21:00 CHORWACJA NIGERIA KALININGRAD

 

Piątek, 22. czerwca 2018

Grupa E 20:00 SERBIA SZWAJCARIA KALININGRAD

 

Poniedziałek, 25 czerwca 2018

Grupa B 20:00 HISZPANIA MAROKO KALININGRAD

 

Czwartek 28 czerwca 2018

Grupa G 16:00 ANGLIA BELGIA KALININGRAD