19 C
Olsztyn
21 czerwca 2024
reklama

Mieczysław Wieliczko: wystarczy wziąć aparat i naparzać…
M

Wielkie tłumy ściągnął mistrz Wieliczko do BWA. W wernisażu uczestniczyło kilkaset osób. Po raz ostatni tylu miłośników sztuki widziano w BWA podczas wernisażu obrazów Stanisława Baja.

Mieczysław Wieliczko lubi zaskakiwać. Tym razem, oprócz wspaniałych krajobrazów, pokazał także wysublimowane portrety. Część prac pokazujemy niżej na zdjęciach. Zapytaliśmy Mieczysława Wieliczko jak robi się tak wspaniałe zdjęcia. Odpowiedź była krótka: wystarczy wziąć aparat i naparzać… (w oryginale: napierdalać)

Mieczysław Wieliczko obchodzi 70-lecie urodzin i 50-lecie pracy artystycznej. Jest długoletnim członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Wielokrotny laureat prestiżowych konkursów fotograficznych. Autor wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Twórca 20 indywidualnych albumów poświęconych Warmii i Mazurom, wyróżnionych na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie w konkursie „Najpiękniejsze Książki Roku”. W 2016 r. został laureatem Nagrody Prezydenta Olsztyna im. Hieronima Skurpskiego w dziedzinie sztuk plastycznych. Odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Ostatnie wpisy