Zmarł Tomasz Kuc, dziennikarz radiowo – telewizyjny, były prezes Radia Olsztyn. Tomasz Kuc przez trzy tygodnie walczył pod respiratorem z koronawirusem. Miał 58 lat. Z wykształcenia był historykiem, studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

W ostatnim czasie Tomasz Kuc pracował w Warszawie w TVP i Polskim Radiu. W latach 2006-2007 pełnił funkcję prezesa Radia Olsztyn. Dziennikarz zapisał się w pamięci swoim urlopem w RPA, o czym pochwalił się na popularnym wówczas portalu Nasza Klasa (zdjęcia – zrzuty ekranowe profilu z tamtych lat).

Tomasz Kuc wyjechał na Czarny Ląd na początku 2007 r. Przelot sfinansowała rozgłośnia publiczna. Celem podróży było “załatwienie audycji dla miejscowej Polonii”. -Jest tam radio Talk 702, które nadaje audycje w wielu językach prócz polskiego -mówił prasie po powrocie z Afryki. -Przekonywałem szefostwo tego radia, że warto takie programy zrobić dla mieszkającej tam 30-tysięcznej Polonii.

Na wiosnę 2007 r. do Polski mieli przyjechać z rewizytą dziennikarze stacji Talk 702. Kuc planował, że zobaczą siedzibę Polskiego Radia w Warszawie i rozgłośnie lokalne w Krakowie oraz w Olsztynie. Później dziennikarze z Olsztyna mieli wyjeżdżać na staże do RPA…

-W związku z licznymi bulwersującymi listami kierowanymi na moje ręce proszę o pilne wyjaśnienie kwestii Pana wyjazdu służbowego do Republiki Południowej Afryki – pisał do prezesa Tomasz Borysiuk, ówczesny członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z ramienia Samoobrony.

Wyjazd przyczynił się do odwołania Kuca ze stanowiska w sierpniu 2007 r. /Kel/