Świetne spotkanie autorskie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna podczas Dni Jakubowych w Olsztynie. Jeden z najciekawszych współczesnych polskich prozaików spotkał się z czytelnikami na ul. Rodziewiczówny, a pisarzowi towarzyszył swingujący zespół mc2 kierowany przez Mateusza Cwalińskiego.

Spotkanie pt. Bądźmy excentryczni dynamicznie poprowadził Robert Lesiński, a pisarz wyjawił swoje warsztatowe tajemnice i perypetie z czytelnikami, którym nie podobają się bohaterowie opisani w powieściach. Po spotkaniu z Włodzimierzem Kowalewskim odbyła się projekcja filmu „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” do którego pisarz opracował scenariusz.

Włodzimierz Kowalewski (ur. 1956) – ukończył polonistykę na UMK w Toruniu. Pracował jako nauczyciel, współredagował olsztyńskie pismo „Borussia” i toruński „Przegląd Artystyczno-Literacki”. Jest prozaikiem, scenarzystą, autorem słuchowisk, pisze recenzje i felietony. Opublikował m.in. dwa zbiory wierszy, kilka zbiorów opowiadań. Za powieść “Bóg zapłacz!” i zbiory opowiadań “Powrót do Breitenheide” oraz “Światło i lęk” był nominowany do Nagrody Literackiej NIKE. Został uhonorowany Nagrodą Literacką im. Samuela Bogumiła Lindego, Nagrodą Prezydenta Olsztyna, a za powieść Excentrycy – Literacką Nagrodą Warmii i‍ ‍Mazur.