Patrycja Piekutowska
Patrycja Piekutowska. Fot. Newsbar.pl

Ciekawie zapowiada się piątkowy (7.04) wieczór w olsztyńskiej filharmonii.

W programie  koncertu przewidziano: dwie kompozycje Feliksa Nowowiejskiego – Uwertura do opery Legenda Bałtyku op. 28 oraz Marsz pretorianów cesarza Nerona z oratorium „Quo vadis” op. 13. Soliści wraz z orkiestrą zaprezentują: Koncert skrzypcowy Andrzeja Panufnika w wykonaniu Patrycji Piekutowskiej, a Koncert na fortepian, trąbkę i orkiestrę smyczkową nr 1 c-moll op. 35 Dmitrija Szostakowicza wykonają Anika Vavić (Serbia) – fortepian i Tamás Pálfalvi (Węgry) – trąbka.

Patrycja Piekutowska (na zdjęciu) jest wybitną skrzypaczką, która w tym roku obchodzi 20-lecie kariery artystycznej. Zagrała blisko 900 koncertów w 36 krajach świata.  Nagrała 12 płyt, z czego 8 poświęconych muzyce polskiej, głównie XX wieku.

Anika Vavić często koncertuje w wiedeńskich salach Musikverein i Konzerthaus. Do ostatnich, istotnych wydarzeń z udziałem pianistki należą: koncert z Orkiestrą Teatru Maryjskiego pod batutą Valery’ego Gergieva w Belgradzie podczas pierwszego występu tej orkiestry w Serbii, koncerty z Radiową Orkiestrą Symfoniczną we Wiedniu i Frankfurcie, tournée ze Szkocką Orkiestrą Kameralną, debiut z London Philharmonic i Vladimirem Jurowskim podczas BBC Proms w Londynie i Festiwalu Enescu w Bukareszcie oraz ponowna współpraca z Filharmonią Monachijską pod dyrekcją Paavo Järviego.

Zapisz

Zapisz