Idea Bank udostępnia w Łodzi darmową przestrzeń biurową dla małych firm. Warunkiem korzystania z Idea Hub jest założenie konta w tym banku.

Przedsiębiorca otrzymuje bezpłatnie biurko do pracy, dostęp do sali konferencyjnej oraz możliwość skorzystania z Wi-Fi, drukarki, czy skanera. Przestrzeń coworkingowa Idea Hub w Łodzi jest otwarta od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00-22:00 oraz w niedziele w godzinach 10:00-21:00.

Aż się prosi o podobne centrum w Olsztynie. Obejrzyj łódzkie centrum podczas wycieczki wirtualnej.

To jednak nie wszystko. Bank podobne centra uruchamia w pociągach.

Pierwsze wagony Idea Hub Express ruszą na trasie Warszawa-Poznań-Warszawa. Następne na trasie do Krakowa i Wrocławia. Niestety bank, działający w tym zakresie z PKP, nie planuje wagonu coworkingowego na trasie Olsztyn-Warszawa. Szkoda…

Wagon cooworkingowy. Fot. materiały prasowe Idea Bank
Wagon cooworkingowy. Fot. materiały prasowe Idea Bank

Projekt wagonów coworkingowych wziął się z obserwacji przedsiębiorców. Z badania sondażowego przeprowadzonego przez Idea Bank wynika, że 61% małych firm prowadzi działalność na obszarze większym niż jedno województwo. Większość ich właścicieli (82%) deklaruje, że podróże są nieodłącznym elementem posiadania własnej firmy. Aż 57% przedsiębiorców działających na obszarze większym niż jedno województwo spędza w podróży ponad 10 godzin tygodniowo. Z drugiej strony, 60% przedsiębiorców nie ma biura, a 56% nie dysponuje miejscem do spotkań biznesowych.

Wagony Idea Hub Express zostały przystosowane do pracy biurowej, są wyposażone w stół, wygodne krzesła oraz ekran do wyświetlania prezentacji. Podróżni mają też do dyspozycji sprzęt biurowy (drukarka, skaner), ładowarki do telefonów oraz niezbędne łącza, a także ekspres do kawy i codziennie świeżą prasę.

Z wagonu może skorzystać każdy pasażer posiadający ważny bilet, klientom Idea Banku przysługuje jednak pierwszeństwo w zajmowaniu miejsc.

Idea Bank powstał na bazie przejętego przez Getin Holding GMAC Banku jesienią 2010 roku. Początkowo bank funkcjonował wyłącznie w Internecie. W lipcu 2011 roku otwarto pierwsze oddziały stacjonarne, głównie w największych polskich miastach. Idea Bank zadebiutował na rynku głównym GPW w 2015 roku.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz